Piešťanec predstieral mentálnu retardáciu, dostával invalidný dôchodok

Foto: TASR/AP

Trnava 4. apríla (TASR) – Piešťanca, ktorý oklamal lekárov a poberal invalidný dôchodok, obvinila polícia zo subvenčného podvodu. Sociálnej poisťovni na dávkach spôsobil škodu viac ako 12.000 eur. Hrozí mu trest odňatia slobody od troch do desať rokov. Informovala dnes trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Podľa jej ďalších slov na pracovisku Sociálnej poisťovne (SP) v Trnave požiadal v roku 2012 v tom čase 24-ročný muž o invalidný dôchodok napriek tomu, že nespĺňal podmienky na jeho priznanie. Pred vyšetrujúcimi všeobecnými, odbornými i posudkovými lekármi SP predstieral mentálnu retardáciu ľahkého stupňa. "Mentálnu retardáciu následne deklaroval aj vyšetreniami od psychiatrov, psychológa a iných odborných lekárov, na základe čoho vylákal od poisťovne priznanie invalidného dôchodku. Ten mu bol vyplácaný spätne od roku 2009 vo výške minimálne 127,90 eura mesačne," dodala Kredatusová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.