SNS predstaví na sneme víziu pre silné sociálno-trhové Slovensko

Na snímke predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko Foto: TASR/Andrej Galica

Bratislava 8. apríla (TASR) - Predstavenie vízie pre silné sociálno-trhové Slovensko po roku 2020 bude hlavným bodom slávnostného 24. snemu koaličnej SNS, ktorý sa dnes uskutoční na Sliači. Národniari týmto dokumentom smerujú k aktualizácii svojho volebného programu.

"Snem by dnes mal povedať, ako ďalej s víziou po roku 2020. Ako ďalej s našim milovaným Slovenskom tak, aby sme niečo vybudovali, tak, aby sme každý v rámci svojich možností a schopností našli svoje uplatnenie v živote, naplnenie toho, čo nám Boh dal a pretavenie do toho, čo dokážeme vytvoriť," podotkol hneď v úvode predseda strany a šéf parlamentu Andrej Danko.

Podľa jeho slov má dnešný snem na strednom Slovensku, na ktorý bolo pozvaných viac ako 200 účastníkov, viac slávnostný charakter. Hneď v úvode snemu zaspievali prítomným fujaristi z Banskej Bystrice, po slávnostnom otvorení pokračovali schvaľovaním programu a diskusiou.

"Budeme sa rozprávať o tom, čo môžeme urobiť, aby sa ekonomický rast našej krajiny premietol do životnej úrovne našich občanov. Chceme sa zamerať na zlepšenie životných podmienok starodôchodcov, mladých rodín s deťmi, na zlepšenie kvality vzdelávania, ako aj posilnenie kapacít aj kvality zdravotnej starostlivosti," povedal pre TASR prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška s tým, že medzi konkrétne ciele patrí napríklad zavedenie povinného 13. platu.

Aktualizovaný volebný program SNS má podľa Pašku reagovať aj na politické zmeny v Európe najmä posilnením spolupráce s partnermi v okolitých krajinách, ako aj zlepšením komunikácie v rámci EÚ tak, aby sa európska politika menej formovala v Bruseli. "Európska politika musí viac reagovať na konkrétne požiadavky a potreby verejnosti v členských štátoch," myslí si Paška.

Sliač si SNS zvolila najmä z praktických dôvodov. "Hľadali sme miesto na rokovanie v centre Slovenska tak, aby to bolo výhodné z hľadiska dochádzky delegátov," uzavrel Paška s dôvetkom, že pozvaných je ich vyše 200.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.