MHD v Handlovej vlani skončila v zisku viac ako 34.000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/Lukáš Furcoň

Handlová 10. apríla (TASR)- Prevádzka mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorú SAD Prievidza poskytuje na území Handlovej, skončila vlani so ziskom vo výške viac ako 34.000 eur. Vyplýva to zo zúčtovania výdavkov na výkony vo verejnom záujme za minulý rok, ktorú vzali na vedomie na svojom ostatnom rokovaní handlovskí mestskí poslanci.

Zisk vykázala MHD v Handlovej po prvý raz vo svojej histórii. Časť predchádzajúcich strát, ktoré vznikli prevádzkou MHD, riešilo mesto začiatkom minulého roka prostredníctvom odpredaja záväzkov banke, predovšetkým však pristúpilo k racionalizácii liniek, úprave taríf a k zmene trasovania liniek, informoval na rokovaní vedúci ekonomického oddelenia Mestského úradu v Handlovej Peter Mendel. "K uvedenej racionalizácii mesto pristúpilo hlavne z dôvodu zníženia výdavkov na MHD a taktiež z dôvodu vytvorenia dodatočnej finančnej rezervy na vyrovnanie straty z roku 2012, ktorá nemohla byť zahrnutá v usporiadaní s bankou, nakoľko zmluva so SAD bola účinná od roku 2013," ozrejmil.

Mesto za minulý rok dalo na fungovanie MHD približne 191.000 eur. Z ročného zúčtovania výdavkov za výkony vo verejnom záujme za rok 2016 vyplýva, že MHD v Handlovej skončila v zisku 34.209,41 eura. Skutočná výška preplatku po zúčtovaní za minulý rok a odpočítaní nedoplatkov z minulých období predstavuje 61,04 eura.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.