Za správanie na zápase Dunajskej Stredy so Slovanom už padli tresty

Na snímke tažkoodenci vytláčajú nedisciplinovaných fanúšikov Slovana zo štadiónu pred začiatkom šlágra 26. kola futbalovej Fortuna ligy DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava v Dunajskej Strede v sobotu 8. apríla 2017. Foto: TASR/Edmund Örzsik

Dunajská Streda/Trnava 10. apríla (TASR) - Počas futbalového stretnutia FC DAC Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 8. apríla, riešila polícia osem priestupkov. V dvoch prípadoch boli uložené blokové pokuty a v šiestich boli priestupcovia prerokovaní v správnom konaní. Fanúšikom bolo vydané predbežné opatrenie zákaz účasti na zápasoch. V troch prípadoch na zápasoch DAC Dunajská Streda a v troch prípadoch na zápasoch ŠK Slovan Bratislava. V štyroch prípadoch išlo o osoby z Maďarska. TASR o tom dnes informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Uviedla, že krátko po otvorení zápasu požiadal domáci klub Policajný zbor o pomoc pri zabezpečení verejného poriadku, ktorý narušili fanúšikovia hosťujúceho klubu vhadzovaním predmetov na hraciu plochu, používaním pyrotechniky, vypaľovaním a trhaním ochranných sietí a ničením sedadiel. Fanúšikovia agresívnym spôsobom napádali členov usporiadateľskej služby, súkromnej bezpečnostnej služby a taktiež aj zasahujúcich policajtov. Fanúšikovia ŠK Slovan boli z tribúny vytlačení a eskortovaní na železničnú stanicu, odkiaľ boli vlakom a autobusom prevezení do Bratislavy.

Počas sprevádzania hosťujúcich fanúšikov na stanicu smerovala k nim skupina asi 70-80 príslušníkov DAC Dunajská Streda, ktorí opustili štadión. Tu zasahovala polícia a zabránila ich stretu a výtržnostiam. Fanúšikov DAC následne vrátili na štadión. "Počas bezpečnostných opatrení utrpel zranenie jeden policajt, ktorému v blízkosti hlavy vybuchla pyrotechnika a jedna zúčastnená osoba, ktorá mala pomliaždenie drieku. V súčasnosti polícia vykonáva analyzovanie kamerových záznamov za účelom identifikácie ďalších priestupcov," informovala hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.