Pre práce na vedení budú viaceré domácnosti v Košiciach bez elektriny

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Košice 11. apríla (TASR) – Východoslovenská distribučná (VSD), a. s., preruší dnes a v stredu (12.4.) distribúciu elektriny do viacerých lokalít v Košiciach. Podľa jej hovorkyne Andrey Danihelovej to súvisí s naplánovanými rozsiahlymi investíciami do obnovy a budovania distribučnej sústavy.

"Tieto investície každoročne presahujú 40.000.000 eur, práce sú pre objem rozvrhnuté na každý deň. Neexistuje 'vhodný' termín na prerušenie distribúcie elektriny. Na jar nevyhovuje pre začínajúce poľnohospodárske práce, v lete pre prevádzku letovísk, na jeseň opäť pre poľnohospodárske práce. Nepriaznivé klimatické podmienky počas zimného obdobia zase nedovoľujú vykonávať určitý typ prác," vysvetlila Danihelová.

Odstávka elektrickej energie sa týka dnes časti ulíc Bukurešťská a Berlínska v mestskej časti Ťahanovce, ďalej ulíc Kostolianska, Chrastie v mestskej časti Sever a ulíc Železiarska, Magnezitárska, Na sihoti a Ťahanovská v mestskej časti Ťahanovce. V stredu (12.4.) budú bez elektrickej energie obyvatelia ulíc Oravská, Trenčianska, Liptovská, Nitrianska, Detvianska, Stará spišská cesta a Palmová v mestskej časti Sever.

Ako zdôraznila Danihelová, VSD v žiadnom prípade neplánuje niekoľkodňovú odstávku elektriny, kedy skutočne hrozia škody na potravinách, ale takú, aby v deň, kedy sa začne, bola aj ukončená.

"VSD zohľadnila aj pri tomto plánovanom prerušení distribúcie elektriny sviatočné obdobie a vynechala pri plánovaní prác z harmonogramu štvrtok (13.4.). Investície do obnovy sústavy sú zároveň prevenciou pred nepredvídateľným výpadkom, na ktorý nedokážeme upozorniť domácnosti vopred," dodala Danihelová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.