Sláveniam evanjelikov počas Veľkého piatka venujú pozornosť aj médiá

Generálny biskup Evanjelickej cirkvi na Slovensku Miloš Klátik, archívna snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Bratislava 14. apríla (TASR) - Veriaci Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku považujú Veľký piatok - deň umučenia, ukrižovania a smrti Ježiša Krista - za veľmi významný a dôležitý sviatok. V tento deň Ježiš na Golgote zavŕšil svoje sebaobetovanie za hriechy ľudstva. Je to deň veľkej pripomienky Božej a Kristovej lásky k nám, ľudom, spomínajú veriaci spolu so svojimi duchovnými.

V tento veľký sviatok sa v evanjelických kostoloch po celom Slovensku konajú predpoludním pašiové služby Božie s Večerou Pánovou. Sláveniu Veľkého piatka v ECAV venujú zvýšenú pozornosť aj elektronické médiá. Dnes o 10.00 h Slovenská televízia odvysiela na Jednotke priamy prenos z pašiových služieb Božích v Badíne, kde bude kázať biskup Západného dištriktu ECAV na Slovensku Milan Krivda.

Slovenský rozhlas na Rádiu Regina ponúkne veriacim dnes popoludní o 15.05 priamy prenos pašiových služieb Božích z Obišoviec.

RTVS odvysiela večer o 19.55 h na Jednotke sviatočný príhovor generálneho biskupa ECAV na Slovensku Miloša Klátika.

Na Prvú slávnosť veľkonočnú, v nedeľu 16. apríla o 10.00 h, televízia TA3 ponúkne divákom priamy prenos zo služieb Božích v Hlohovci, kde slávnostným kazateľom bude generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.

Sviatočné služby Božie sa uskutočnia v cirkevných zboroch ECAV po celej SR. V Cirkevnom zbore ECAV Bratislava - Staré Mesto sa aj počas tohtoročných veľkonočných sviatkov budú konať tradičné bohoslužby v maďarskom a nemeckom jazyku, a to v Malom kostole na Panenskej ulici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.