Rezort dopravy hľadá odborných hodnotiteľov IT projektov za eurofondy

Ilustračné foto. Foto: TASR

Bratislava 17. apríla (TASR) – Štát hľadá ľudí, ktorí budú hodnotiť projekty z oblasti informatizácie financované z eurofondov. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra (OPII) vyhlásilo výzvu v tomto duchu, prihlásiť sa možno do 20. apríla.

Výzvu na predkladanie žiadostí o zaradenie do databázy odborných hodnotiteľov pre oblasť informačnej spoločnosti na odborné hodnotenie žiadostí o nenávratný finančný príspevok v rámci prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť OPII vyhlásil rezort ešte koncom marca.

Záujemcovia musia byť bezúhonní, spôsobilí na právne úkony a nestranní. Odborní hodnotitelia podieľajúci sa na schvaľovacom procese sú povinní podpísať čestné vyhlásenie o nestrannosti, zachovaní dôvernosti informácií a vylúčení konfliktu záujmov.

Požaduje sa od nich vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa technického, ekonomického alebo prírodovedného smeru.

Potrebná je tiež znalosť odbornej problematiky v oblasti informačných technológií, znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov a legislatívy SR v oblasti IT a informačnej bezpečnosti a znalosť informácií prezentovaných v programových dokumentoch OPII.

Od uchádzačov sa očakáva aj prax minimálne päť rokov v oblasti IT, skúsenosti s analýzami, návrhom a implementáciou integrovaných IT riešení minimálne troch projektov v oblasti IT či skúsenosti s implementáciou projektov použitím architektúry orientovanej na služby.

Vítané sú skúsenosti v oblasti hodnotenia žiadostí o nenávratný finančný príspevok financovaných zo zdrojov EÚ a znalosť anglického jazyka.

„Splnenie kritérií pre túto oblasť záujemca preukáže čestným vyhlásením, životopisom, požadovaným certifikátom a zoznamom projektov, na ktorých záujemca pracoval,“ uvádza sa v podmienkach výzvy.

Žiadosť o zaradenie do databázy odborných hodnotiteľov spolu s prílohami je potrebné doručiť do 20. apríla 2017 v písomnej forme na adresu MDV aj elektronicky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.