Na hraniciach pri Novej Bošáci našli muníciu z druhej svetovej vojny

Munícia. Foto: TASR/KR PZ Žilina

Nová Bošáca 18. apríla (TASR) - Nález munície na štátnej hranici medzi hraničnými kameňmi na Veľkom Lopeníku v katastri Novej Bošáce (okres Nové Mesto nad Váhom) preverovala 16. apríla v podvečerných hodinách novomestská policajná hliadka. Policajný pyrotechnik zistil, že ide o tri kusy delostreleckej munície nemeckej výroby z obdobia druhy svetovej vojny, informoval dnes TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Spresnil, že išlo o delostrelecké míny s veľkosťou osem centimetrov, ktoré boli plne funkčné. "Miesto nálezu polícia opakovane prezrela, pričom nenašla žiadnu ďalšiu muníciu. Policajný pyrotechnik muníciu preniesol na vhodné miesto, kde bola následne zničená. Pri likvidácii nedošlo k zraneniu ani škode na majetku," doplnil.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje nálezcov munície, aby ju ponechali na mieste nálezu, nakoľko môže byť schopná výbuchu. Ihneď po nájdení akejkoľvek munície je potrebné, aby kontaktovali policajnú linku 158.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.