Toľkoto opitých vodičov chytili minulý týždeň v Žilinskom kraji

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Žilina 24. apríla (TASR) - Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 58 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom dnes informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Dychovou skúškou namerali 17 vodičom motorových vozidiel nad jedno promile a 11 vodičom pod jedno promile alkoholu v dychu. Dvaja vodiči sa počas kontroly odmietli podrobiť dychovej skúške na alkohol. "Kontrolám sa nevyhli ani vodiči nemotorových vozidiel, pričom pod vplyvom alkoholu bolo 30 z nich," uviedol krajský policajný hovorca.

Doplnil, že v nedeľu (23.4.) namerali policajti na ceste druhej triedy v Kotešovej v okrese Bytča 29-ročnému vodičovi osobného motorového vozidla pri dychovej skúške 0,98 mg/l alkoholu v dychu (2,04 promile). "Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz. Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až jeden rok," dodal Moravčík.

"Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Je dôležité uvedomiť si, že bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky," upozornil krajský policajný hovorca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.