Slovenský veľvyslanec v Londýne sa stal európskym diplomatom roka

sídlo Ministerstva zahraničných vecí SR Foto: TASR Vladimír Benko

Bratislava 25. apríla (TASR) – Víťazom ankety londýnskeho časopisu Diplomat a ocenenie Európsky diplomat roka získal v pondelok (24. 4.) veľvyslanec SR v Londýne Ľubomír Rehák. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

"Víťazstvo v ankete vnímam ako ocenenie nielen mojej práce, ale činnosti celého slovenského veľvyslanectva v Londýne. Myslím, že toto ocenenie odzrkadľuje pozitívne hodnotenie predsedníctva SR v Rade EÚ v druhej polovici roka 2016, ktoré bolo v Londýne obzvlášť náročné po tom, čo sa Spojené kráľovstvo v referende rozhodlo odísť z EÚ," uviedol veľvyslanec Rehák.

Deviaty ročník ocenenia sa udelil v desiatich kategóriách na základe hlasovania členov vyše 20.000 diplomatického zboru z viac než 180 diplomatických misií v Londýne.

Ľubomír Rehák sa narodil v roku 1970 v Topoľčanoch. Na ministerstve začal pracovať začiatkom 90. rokov. Ako diplomat pôsobil v Moskve, Lisabone, Minsku, Bruseli a v Astane.

V roku 2015 ho prezident SR vymenoval za mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca SR pri Dvore svätého Jakuba, resp. Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.