Premenlivé počasie s búrkami bude aj pred víkendom

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Bendík

Bratislava 5. mája (TASR) - Na Slovensku bude dnes polooblačno až oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Teploty 17 až 22 stupňov C.

Malé lavínové nebezpečenstvo, prvý stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice, trvá už len vo Vysokých, Západných a Nízkych Tatrách. TASR o tom informoval Pavel Krajčí, službukonajúci Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

"Toto nebezpečenstvo platí pre polohy nad 1600 metrov nad morom. I keď je snehová pokrývka na väčšine svahov dobre stabilizovaná, situácia sa vplyvom kladných teplôt a dažďa môže mierne zhoršovať. Očakávame iba malé spontánne lavíny, prípadne splazy z mokrého snehu," upozornil.

Dnes ráno prevládalo na horách polooblačné, teplé počasie. Teploty opäť dosahovali aj v najvyšších polohách kladné hodnoty. Sneh je premočený v celom profile a výška snehovej pokrývky postupne klesá. Vo Fatrách sa sneh už takmer úplne roztopil. V ostatných pohoriach sa nachádza už iba v polohách nad 1600 metrov.

Na západnom Slovensku polooblačno až oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 10 až 7 a najvyššie denné 19 až 22 stupňov C.

Na strednom Slovensku polooblačno až oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 9 až 4 a najvyššie denné 17 až 21 stupňov C.

Na východnom Slovensku polooblačno až oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 9 až 5 a najvyššie denné 17 až 21 stupňov C.


Počasie na horách:

Vo výške 1000 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 14 stupňov C.

Vo výške 1500 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 1 a najvyššia denná 10 stupňov C.

Vo výške 2000 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 6 stupňov C.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.