Starenku obrali podvodníci o viac ako 1000 eur

Foto: TASR/AP

Nitra 11. mája (TASR) – Dôchodkyňu z Trávnice v okrese Nové Zámky obrali podvodníci o viac ako tisíc eur. V noci na stredu (10.5.), približne o 2. hodine, zazvonil 82-ročnej žene doma telefón. Neznámy človek jej tlmočil údajnú prosbu jej syna o pomoc. "Syn mal mať dopravnú nehodu, pri ktorej utrpelo zranenie aj dieťa a keďže je sám zranený tak, že nemôže rozprávať, poveril cudzieho muža, aby jej zavolal," opísala priebeh podvodu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Podľa jej ďalších slov muž žiadal od ženy peniaze. Naliehavých telefonátov mala dôchodkyňa približne do piatej hodiny ešte niekoľko. Preľaknutá žena ráno, zhruba o pol šiestej, vydala neznámej žene pred svojím domom viac ako 1000 eur v hotovosti. Podvodníci odišli z miesta na neznámom aute. Keď sa poškodená spamätala, oznámila vec polícii. Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tejto veci trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného spolupáchateľstvom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.