Mutko pred Pohárom konfederácií FIFA: Bude to nezabudnuteľný turnaj

Ruský minister športu Vitalij Mutko. Foto: TASR/AP

Moskva 12. mája (TASR) - Šéf organizačného výboru Vitalij Mutko vyhlásil, že Rusi sú pripravení na zorganizovanie futbalového Pohára konfederácií FIFA, ktorý sa uskutoční od 17. júna do 2. júla.

Podujatie je zároveň test pred usporiadaním záverečného turnaja majstrovstiev sveta 2018. Na Pohári konfederácií sa predstavia Rusko, Nemecko, Austrália, Čile, Mexiko, Nový Zéland, Portugalsko a Kamerun.

"Rusko je pripravené, čakáme na tímy a na prvý zápas. Bude to nezabudnuteľný turnaj, na ktorom sa stretnú najlepšie svetové mužstvá," vyhlásil Mutko podľa agentúry DPA.

Organizátori zatiaľ predali viac ako 300.000 vstupeniek, väčšinu z nich si zakúpili domáci fanúšikovia. O lístky prejavili vo veľkej miere záujem aj Nemci a priaznivci Čile. Podľa Mutka je tempo predaja vstupeniek pomalšie ako pri predchádzajúcom turnaji v Brazílii, ale zase rýchlejšie ako v prípade Juhoafrickej republiky.

Podujatie odštartuje 17. júna v Petrohrade súbojom domácej reprezentácie s Nový Zélandom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.