Poznáte rusnácky hamburger? Chlieb, domáca masť, škvarky a cibuľa

Chlieb Foto: Michal Svítok

Stakčín 13. mája (TASR) – Rusnácky hamburger zožal na minuloročnej akcii Ľude pud Nastasom v Stakčíne veľký úspech, podávať ho budú aj teraz. V sobotu (13.5.) si ho budú môcť návštevníci vychutnať v podobe čerstvo upečeného ubľanského chleba natretého domácou masťou so škvarkami a cibuľou. TASR o tom informoval vedúci referátu kultúrneho strediska v obci Stakčín Miroslav Bober. Chýbať nebude starinská voda a domáca slivovica.

Cieľom akcie, ktorej heslom je "De chlib i voda, tam neje holoda", je prezentovať prácu šikovných ľudí, činnosť firiem a spoločenských organizácií, ktoré v regióne pôsobia. Návštevníci budú môcť vidieť napr. kováča, rezbára, hrnčiara či košikára. "Máme tu ručný kamenný mlyn, na ktorom budeme ukazovať, ako sa niekedy mlela múka," priblížil Bober. Pripravený je aj program pre deti, okrem športových súťaží si budú môcť zmerať sily aj v šachu. Záujemcovia si budú môcť pozrieť aj ukážky zásahu služobných policajných psov či prácu hasičov.

Svoju činnosť odprezentujú aj dva Kluby vojenskej histórie, a to Karpaty a Beskydy. Hostia si zmerajú sily v nabíjaní klincov do polena, odreagovať sa budú môcť pri ukážke techniky paraglidingového klubu Vihorlat. Pozvanie na akciu prijalo podľa Bobera okolo 200 ľudí z približne 45 organizácií. Nebudú tam chýbať ani hostia z Ukrajiny a Poľska. Súčasťou programu je aj exkurzia areálu vodárenskej nádrže Starina.

V areáli obecného parku sa akcia začne o 14.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.