Macron a Trump budú mať budúci týždeň v Bruseli spoločný pracovný obed

Emmanuel Macron. Foto: TASR/AP

Brusel 15. mája (TASR) - Nový francúzsky prezident Emmanuel Macron bude mať na budúci týždeň v Bruseli "dlhý pracovný obed" s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Obaja lídri sa 25. mája v belgickej metropole zúčastnia na summite Severoatlantickej aliancie.

Macron a Trump by v rámci svojho prvého stretnutia mali porovnať svoje názory na sériu otázok, uviedla dnes belgická televízna stanica RTBF.

S odkazom na zdroj z prostredia americkej administratívy RTBF konštatovala, že telefonický rozhovor medzi dvoma "najčerstvejšími lídrami" na medzinárodnej scéne prebehol v poriadku a aj keď nezdieľajú rovnaké názory v niektorých témach, "obaja sú outsidermi, ktorí prekračujú tradičné politické prekážky".

Nemenovaný člen americkej administratívy pre európske médiá označil ako prehnané fámy o tom, že pred francúzskymi prezidentskými voľbami Trump preferoval skôr Marine Le Penovú než Macrona. Išlo údajne o nedorozumenie založené na jednom Trumpovom stanovisku cez Twitter v spojitosti s otázkou hraníc a tiež s januárovou návštevou šéfky Národného frontu v budove Trump Tower v New Yorku.

Počas svojej predvolebnej kampane v New Yorku sa však Le Penová nestretla ani s Trumpom, ani so žiadnym členom americkej administratívy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.