Kurz spoločnej európskej meny pokračuje v raste

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 17. mája (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny nadviazal na výrazné utorkové (16. 5.) zisky a pokračoval v raste. Euro profitovalo z oslabovania dolára, ktoré sa začalo už v utorok. Dôvodom je politický vývoj v USA. Kurz eura dnes ráno prekonal hranicu 1,11 USD/EUR a dostal sa až na 1,1117 USD/EUR, čo bolo najviac od vlaňajšieho novembra.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v utorok napoludnie referenčný kurz na 1,1059 (v pondelok: 1,0972) USD/EUR. Spoločná európska mena od začiatku týždňa posilnila približne o 1,8 %. Vysoký dopyt na devízovom trhu je aj po japonskom jene a švajčiarskom franku, čo sú meny, ktoré sú považované za bezpečný prístav pre investície.

"Politický chaos vo Washingtone má negatívny vplyv na dolár," uvádza sa v analýze Commerzbank. Americký prezident Donald Trump sa čoraz viac dostáva pod tlak. Podľa mediálnych správ sa Trump snažil brániť v práci vyšetrovateľov. Experti predpokladajú, že aktuálne udalosti budú mať za následok, že plány na rozsiahle zníženie daní, ktoré dočasne podporili dolár, sa dostanú do úzadia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.