Ku koncu apríla bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných 94.910 ľudí

Foto: TASR/AP

Bratislava 23. mája (TASR) - Počet ľudí odkázaných na pomoc v hmotnej núdzi na Slovensku klesá. V apríli tohto roka bolo na tieto dávky odkázaných 94.910 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 16.209 osôb. Medzimesačne v porovnaní s aprílom 2017 počet ľudí odkázaných na túto pomoc klesol o 958. Vyplýva to z aktuálnych štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Celkovo po zohľadnení ostatných členov rodiny bolo na dávky v prvom mesiaci tohto roka odkázaných 208.388 ľudí, čo predstavuje 3,83 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Z hľadiska okresov už tradične najviac dávky dostávali ľudia žijúci v Revúcej, Rimavskej Sobote, Rožňave a Gelnici. Len v Rimavskej Sobote ich poberalo 13.315 ľudí.

Naopak, najmenej boli na dávky odkázaní občania žijúci v bratislavských okresoch, kde ich dostávalo od 0,16 % do 0,35 % obyvateľov. Zaradil sa medzi ne aj okres Senec, kde dávky poberalo 0,28 % obyvateľov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.