Mestami Damask a Homs otriasli výbuchy

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bejrút 23. mája (TASR) - Sýrska štátna televízia oznámila, že výbuch v stredosýrskej provincii Homs zabil dnes niekoľko ľudí a že vládne sily "zničili" neďaleko letiska v metropole Damask bombu umiestnenú v dodávke.

Podľa televízie k explózii v meste Homs došlo neďaleko elektrárne, žiadne podrobnosti však neuviedla. Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) oznámilo, že pri výbuchu zahynuli najmenej štyria ľudia.

Tento týždeň už opoziční bojovníci opustili poslednú štvrť v Homse, ktorú mali pod kontrolou, a prvýkrát po vyše piatich rokoch nechali celé mesto v rukách vlády, približujú svetové agentúry.

Sýrska televízia súčasne uviedla, že sýrske sily zasiahli v Damasku na ceste vedúcej na medzinárodné letisko dodávku s výbušninami. Pri výbuchu zahynuli dvaja "teroristi" a najmenej 15 ľudí bolo zranených.

V sýrskej občianskej vojne, ktorá trvá už siedmy rok, prišlo o život asi 400.000 ľudí a milióny ďalších ušli zo svojich domovov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.