Taliani oslavovali svoje pôsobenie na Slovensku

Alexander Resch, prezidnet TSOK, J.E. Gabriele Meucci, veľvyslanec Talianka v SR , Giorgio Dovigi, generálny tajomník TSOK a Andrej Kiska, prezident SR Foto: Taliansko – Slovenská obchodná komora

Bratislava 1. júna (OTS) - Počas pôsobenia pomohla približne trom tisíckam talianskych firiem uplatniť sa na slovenskom trhu. Úspešnú hospodársku spoluprácu dvoch krajín prišiel podporiť aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

V roku 2012 bolo Taliansko štvrtým najväčším investorom na Slovensku a pravdepodobne ostáva na tejto priečke dodnes. „Slovensko je pre investorov zaujímavé z pohľadu kvalifikovanej pracovnej sily, blízkosti východných trhov a výšky daňového zaťaženia.“ Povedal prezident TSOK Alexander Resch a dodáva. „Na druhej strane, pre slovenské, najmä výrobné podniky, ide o zaujímavý export na Apeninský polostrov. Napríklad v súčasnosti slovenská oceliarska spoločnosť exportuje 80 % svojej výroby práve do Talianska.“

Taliansko – Slovenská obchodná komora realizuje každý rok množstvo bilaterálnych stretnutí s cieľom pomôcť nadviazať obchodné partnerstvá. Pomáha pochopiť obom stranám, aké princípy platia v obchodných vzťahoch v daných krajinách, ako fungujú úrady, aké sú legislatívne možnosti, trhové perspektívy. V súčasnosti zastupuje približne 200 členských spoločností, ktoré vytvárajú na Slovensku 30 000 pracovných miest.

Medzi najväčšie spoločnosti na Slovensku s talianskym kapitálom patrí VÚB Banka, a.s., Generali Poisťovňa, a.s., Brovedani Slovakia, s.r.o., UniCredit Bank, a.s., Technogym E.E., s.r.o., Magneti Marelli Slovakia, s.r.o., GGP Slovakia, s.r.o., Oldrati Slovensko, s.r.o., European Fruit Group, spol. s.r.o. a mnoho iných.
Počas galavečera prezident Slovenskej republiky poďakoval zúčastneným talianskym spoločnostiam za ich pôsobenie na Slovensku a pri tejto príležitosti hosťom pripomenul svoje talianske korene, keďže jeho prastarý otec, Štefan Pavan, prišiel z Talianska na Slovensko a pracoval ako baník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.