Učitelia môžu žiadať o pôžičky z Fondu na podporu vzdelávania

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 2. júna (TASR) - Pedagógovia môžu od konca mája predkladať žiadosti o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania (FNPV). Novinkou tento rok napríklad je, že medzi oprávnenými žiadateľmi o pôžičku sú aj vysokoškolskí učitelia, ktorí do dňa na doručenie žiadosti o pôžičku dosiahnu vek najviac 35 rokov.

Pre rok 2017 je výška úrokovej sadzby stanovená na tri percentá. Pedagógovia môžu požiadať o pôžičky vo výške od 1000 eur do 15.000 eur, pričom pôžičky do 3000 eur im poskytnú bez nutnosti zabezpečiť pôžičku ručiteľom. Pôžičky bude možné v tomto roku predložiť v dvoch termínoch, prvý termín je do 30. júna, druhý termín do 31. októbra.

Na pôžičky pre učiteľov sú pre tento rok vyčlenené finančné prostriedky celkovo vo výške 2.300.000 eur, z toho na žiadosti o pôžičku doručené do 30. júna vo výške 1.300.000 eur, na žiadosti o pôžičku doručené do 31. októbra vo výške 1.000.000 eur.

Detailné informácie o podmienkach poskytovania pôžičiek sú zverejnené na webovej stránke www.fnpv.sk.

TASR informovala Lenka Kudolányová z FNPV.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.