Veľký rockový festival v Nemecku prerušili pre teroristickú hrozbu

Na snímke návštevníci počas vystúpenia švédskej skupiny In Flames na rockovom hudobnom festivale Rock am Ring na pretekárskom okruhu Nürburgring 2. júna 2017. Foto: TASR/AP

Nürburg 2. júna (TASR) - Hudobný festival Rock am Ring, ktorý sa dnes za účasti desiatok tisíc hudobných nadšencov začal pri motoristickom okruhu Nürburgring, organizátori ešte pred vrcholom dnešného programu prerušili pre teroristické ohrozenie.

Nemecká polícia nariadila organizátorom, aby vyzvali návštevníkov na opustenie dejiska podujatia, informovalo internetové vydanie denníka Bild. Podľa rovnakého zdroja bude nasledovať prehliadka festivalového areálu policajnými zložkami.

Polícia v Koblenzi podľa tlačovej agentúry DPA medzičasom informovala, že dôvodom pre rozhodnutie sú konkrétne indície, na základe ktorých nemožno vylúčiť teroristické ohrozenie. Vyšetrovanie je v plnom prúde.

Z ampliónov sa ozývalo okrem iného aj vyjadrenie nádejí organizátorov, že festival bude môcť v sobotu riadne pokračovať.

Krajinská vláda Porýnia-Falcka existenciu možnej teroristickej hrozby potvrdila. Očakáva sa, že sa na mieste vyjadrí ešte v priebehu dnešných neskorých večerných hodín aj krajinský minister vnútra Roger Lewentz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.