V Bazilike Sedembolestnej v Šaštíne-Strážach začne svätodušná púť

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava/Šaštín-Stráže 3. júna (TASR) - V Katolíckej cirkvi sa pri príležitosti sviatku Zoslania Ducha Svätého (4.-5.6.) konajú tradičné svätodušné púte na viacerých pútnických miestach na Slovensku.

Známa je najmä svätodušná púť v Šaštíne, v národnej Bazilike Sedembolestnej Panny Márie. Jej program sa začne dnes o 16.00 h fatimským večeradlom. Po ňom sa o 16.45 h uskutoční svätá omša v prvú sobotu v mesiaci, ktorú bude sláviť bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Večer sa bude konať vigília Turíc a sobotňajší program uzavrie polnočná omša. V nedeľu 4. júna, na sviatok Zoslania Ducha Svätého, budú sväté omše o 7.00 h a 8.45 za účasti detí. Slávnostná svätá omša s bratislavským arcibiskupom metropolitom Mons. Stanislavom Zvolenským sa začne o 10.30 h. Záver púte bude patriť mariánskej hodinke s požehnaním pútnikov (o 14.30 h) a svätej omši o 19.00 h.

Na Svätodušný pondelok (5.6.) bude o 7.00 h svätá omša, následne modlitba svätého ruženca a o 10.30 h slávnostná svätá omša s ordinárom Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR Mons. Františkom Rábekom, informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.