Na americkom veľvyslanectve v Kyjeve došlo k výbuchu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Kyjev 8. júna (TASR) - Veľvyslanectvo USA v Kyjeve nepovažuje za teroristický čin výbuch neznámeho zariadenia, ku ktorému došlo v noci nadnes v komplexe zastupiteľstva. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré dnes vydala tlačová služba americkej ambasády.

"V súčasnosti nepovažujeme tento incident za teroristický čin," píše sa vo vyhlásení zverejnenom na oficiálnej facebookovej stránke veľvyslanectva.

Dodáva sa v ňom, že výbuch nespôsobil žiadnu škodu na majetku veľvyslanectva a nebol pri ňom nikto zranený. Veľvyslanectvo dnes pracuje v obvyklom režime.

Vo vyhlásení sa uvádza, že americký zastupiteľský úrad incident prešetruje v súčinnosti s ukrajinskými úradmi.

Ukrajinská polícia prípad vyšetruje pre podozrenie zo spáchania teroristického činu, ktorého sa dopustil neznámy páchateľ, keď v noci nadnes do areálu amerického zastupiteľského úradu vhodil výbušné zariadenie.

V dôsledku incidentu dnes ukrajinská polícia posilnila ochranu americkej misie, informovalo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré incident odsúdilo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.