DAC potvrdil koniec trénera Lászlóa, nahradiť ho môže Talian Rossi

Na snímke tréner Csaba László. Foto: TASR - Branislav Račko

Dunajská Streda 9. júna (TASR) - Slovenský futbalový fortunaligista DAC Dunajská Streda nepredĺži zmluvu s trénerom Csabom Lászlóm. Rumunský kouč s maďarskými koreňmi a nemeckým pasom viedol DAC tím od októbra minulého roka, jeho kontrakt vypršal posledným májovým dňom. Podľa medializovaných informácií by ho na poste mohol nahradiť Talian Marco Rossi.

Ako klub informoval TASR v oficiálnej tlačovej správe, meno nového trénera oznámi vedenie v najbližších dňoch. László prevzal tím v októbri 2016 po 12. kole práve skončenej sezóny, keď nahradil dovtedajšieho trénera Krisztiána Németha. Mužstvo viedol v dvadsiatich ligových a dvoch pohárových stretnutiach. V lige s ním skončil na siedmom mieste, v Slovnaft Cupe ho dostal do štvrťfinále. S odchodom hlavného trénera nastane aj ďalšia zmena v realizačnom tíme, klub takisto opúšťa asistent Werner Bürger.

"Touto cestou by sme chceli Csabovi vyjadriť úprimnú vďaku za prácu, ktorú odviedol pre klub. Aj s odstupom času hodnotíme rozhodnutie zveriť mu do rúk zodpovednosť za A-tím ako správne a myslíme si, že úlohu, s ktorou prichádzal do klubu, sa mu podarilo splniť. Prajeme Csabovi veľa úspechov a sme si istí, že aj na jeho ďalšom pôsobisku bude úspešný. Klub je v období neustáleho rastu a tento rast bude pokračovať aj s príchodom nového trénera ktorý, veríme, bude ďalej stavať na úspechoch svojho predchodcu," povedal majiteľ klubu Oszkár Világi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.