Prezident SR udelil milosť žene, ktorá sa stará o hendikepované dieťa

Prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 9. júna (TASR) - Prezident Andrej Kiska udelil vo štvrtok (8.6.) podmienečnú milosť 45-ročnej žene R. P., matke štyroch detí, ktorá bola právoplatne odsúdená na šesť mesiacov trestu odňatia slobody. Jedna z jej dcér mala totiž opakovane veľa neospravedlnených vyučovacích hodín na základnej škole. TASR informoval Milan Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

„Rodina sa stará aj o telesne a mentálne hendikepovanú dcéru, ktorá navštevuje špeciálnu školu, kam ju pravidelne vozia autobusom. Dcéra je na matku veľmi naviazaná a výkon uloženého trestu by ju zasiahol,“ povedal Lipták.

R. P. bola v minulosti opakovane odsúdená, vždy pre rovnaký prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže – za veľa neospravedlnených hodín spomínanej 16-ročnej dcéry. Ostatné deti, okrem hendikepovanej dcéry, už medzičasom povinnú školskú dochádzku ukončili. Inej trestnej činnosti sa odsúdená žena doposiaľ nedopustila.

„Hlava štátu pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadla najmä na tú skutočnosť, že je v záujme maloletej hendikepovanej dcéry, aby jej matka R. P. nemusela nastúpiť na výkon trestu odňatia slobody a mohla sa naďalej podieľať na každodennej starostlivosti o ťažko postihnuté dieťa,“ doplnil Lipták.

Prezident odpustil odsúdenej trest odňatia slobody pod podmienkou, že odo dňa udelenia milosti do 31. 12. 2017 nespácha úmyselný trestný čin.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.