Nemocnica v Krompachoch zmodernizovala oddelenie klinickej biochémie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Krompachy 13. júna (TASR) – Nemocnica Krompachy zmodernizovala oddelenie klinickej biochémie (OKB). Rekonštrukciou prešiel existujúci vstup do priestorov, vymenené boli vchodové dvere a štyri okná na oddelení. Zriadené bolo aj celkom nové sociálne zariadenie pre pacientov. Modernizácia oddelenia stála viac ako 8000 eur.

Oddelenie vymaľovali, v čakárni vymenili podlahu a pribudli v nej aj nové sedačky pre pacientov. V priestoroch biochémie boli vymenené staré kamenné drezy za nerezové. "Som veľmi rád, že sa ďalšie oddelenie postupne modernizuje a dochádza k zveľadeniu priestorov, čo prispieva k spokojnosti pacientov a taktiež zamestnancov," povedal konateľ nemocnice Miroslav Kraus.

Oddelenie klinickej biochémie poskytuje široké spektrum biochemických, hematologických a imunohematologických laboratórnych vyšetrení. OKB poskytuje laboratórne služby v nepretržitej prevádzke pre pacientov z celého regiónu Krompách. "Laboratórium je vybavené analytickými prístrojmi, v súčasnosti je doplnené o nový močový analyzátor a biochemický analyzátor pre analýzu rutinných i statimových vyšetrení," uzavrel Kraus.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.