Argentínsky bankár priznal vinu v korupčnom škandále FIFA

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bern 16. júna (TASR) - Bývalý pracovník bánk Julius Baer a Credit Suisse priznal na súde v Brooklyne svoj podiel na úplatkárskom škandále futbalových funkcionárov. Argentínčan Jorge Arzuaga po dohode s vyšetrovateľmi vypovedal v rámci vyšetrovania rozsiahleho korupčného škandálu týkajúceho sa Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.

Päťdesiatšesťročný bankár na súde hlboko oľutoval svoj skutok. "Hanbím sa zaň," citovala agentúra AP Arzuagu, ktorého po výpovedi prepustili na kauciu. Verdikt by mal súd vyniesť 4. januára 2018. Arzuaga je jedným z viac než 40 ľudí a subjektov obvinených v korupčnom škandále. Americkí vyšetrovatelia tvrdia, že futbaloví funkcionári zinkasovali viac než 200 miliónov dolárov na úplatkoch výmenou za marketingové a prenosové práva.

Bankár priznal, že od roku 2010 pomáhal sprostredkovať platby argentínskej športovej marketingovej firmy Torneos y Competencias vtedajšiemu prezidentovi Argentínskej futbalovej federácie Juliovi Grondonovi, ktorý bol zároveň viceprezident FIFA. Po jeho smrti v roku 2014 zabezpečil Arzuaga presun úplatkárských peňazí z Grondonovho účtu jeho dedičom. Súčasťou priznania je aj prísľub, že Arzuaga odovzdá čiastku 1.046.000 dolárov, ktorú za svoju činnosť dostal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.