Pri Dunaji predstavujú život ľudí v stredoveku

Ilustračné foto Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 17. júna (TASR) – Turnaj ťažkoodencov, lukostrelcov a ďalšie ukážky zo života v stredoveku si dnes záujemcovia môžu pozrieť v bratislavskom Sade Janka Kráľa počas podujatia Stredovek pri Dunaji 2017. Pre TASR to povedal jeden z jeho spoluorganizátorov Martin Randuška.

"Dnešný program pozostáva väčšinou z turnajov, je tam turnaj ťažkoodencov, ľahkoodencov, lukostrelecký turnaj i turnaj skupín, takže veľmi veľa súbojov reálnych, veľmi málo scénických súbojov a na záver to vyvrcholí veľkou železnou bitkou," skonštatoval.

Pre návštevníkov organizátori pripravili aj ďalšie ukážky zo stredovekých remesiel a priamo v Sade Janka Kráľa si postavili svoj stanový tábor. Podujatie končí až v podvečerných hodinách, na 18.00 h naplánovali koncert kapely Strigôň.

Na Facebooku organizátori upozorňujú, že tento rok záujemcovia uvidia aj buhurt, čo je turnaj päťčlenných skupín bojujúcich medzi sebou. Družiny bojovníkov pod vedením svojich feudálnych pánov sa stretnú v boji podľa vopred určených pravidiel. Až na konci sa ukáže, ktorý šľachtic vycvičil svojich bojovníkov najlepšie a ktorý by sa mal radšej zrieknuť ostrôh a šľachtického stavu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.