Súčasťou Vlnoplochy bude nočný festival svetiel Illumination

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Štiavnica 17. júna (TASR) - V Banskej Štiavnici dnes tretím dňom pokračuje festival Vlnoplocha, prehliadka súčasného česko-slovenského autorského divadla. Návštevníci sa budú mať možnosť zapojiť napríklad do klaunského workshopu, uvidia predstavenie bratislavského divadla GUnaGU a v noci sa stanú súčasťou ďalšieho, tentoraz multimediálneho festivalu svetla Illumination.

Návštevníci budú môcť vidieť inštalácie využívajúce audiovizuálne, projekčné či svetelné technológie, videomappingy, tematické výstavy a mnohé ďalšie. Na projekte sa zúčastnia študenti miestnej SPŠ Samuela Mikovíniho či Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Vlnoplocha odštartovala vo štvrtok 15. júna site-specific projektom slovenských a českých performerov a hudobníkov Jammkong pod vedením režiséra Martina Mišíka. "Predstavenie vytvorené pre festival vznikalo priamo na mieste v rámci týždenného workshopu," informovala za organizátorov Veronika Hoscheková.

Po otvorení festivalu v piatok večer mohli diváci vidieť napríklad bratislavské divadlo Skrat alebo koncert českej skupiny Legendary Buccaneers. "Pre nestále počasie sme ale museli prispôsobovať miesta konania jednotlivých programov," uviedla Hoscheková.

Návštevníci môžu na festivale zhliadnuť celkom desať divadelných inscenácií českých a slovenských súborov vrátane študentov Vysokej školy múzických umení v Bratislave a Divadelnej fakulty Akadémie múzických umení v Prahe.

Festival vznikol vďaka nadšeniu jedincov združených v občianskom združení (OZ) Vlnoplocha a podpore miestnych partnerov - Región Banská Štiavnica, OZ Filmodrom, mesta Banská Štiavnica a ďalších subjektov. Finančne ho podporil Fond na podporu umenia a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.