R. Fico odcestoval na rokovanie lídrov krajín V4 a Beneluxu

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

Bratislava 19. júna (TASR) - Premiér Robert Fico (Smer-SD) odcestoval na rokovanie lídrov krajín Vyšehradskej štvorky a Beneluxu vo Varšave. Spolu s premiérmi Poľska, Maďarska, Česka, Holandska, Belgicka a Luxemburska - Beatou Szydlovou, Viktorom Orbánom, Bohuslavom Sobotkom, Markom Ruttem, Charlesom Michelom a Xavierom Bettelom sa stretne na pracovnom obede.

"Lídri krajín V4 budú spolu s predsedami vlád Beneluxu hovoriť o doterajšej vzájomnej hospodárskej a politickej spolupráci, ale aj o možnostiach jej budúceho vývoja," informoval tlačový odbor Úradu vlády SR. Rokovať budú aj o medzinárodných témach ako brexit, migrácia či budúcnosť Európskej únie. Plánujú aj spoločnú tlačovú konferenciu.

Následne sa ešte stretnú samostatne predsedovia vlád Vyšehradskej štvorky, aby zhodnotili poľské predsedníctvo V4. Oficiálne ho od júla preberie Maďarsko, slávnostný akt odovzdávania prebehne dnes vo Varšave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.