Drevo nebude ústavou chránené ako strategická surovina

ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 20. júna (TASR) – Drevo nebude strategická surovina. Rozhodli o tom dnes poslanci Národnej rady (NR) SR, keď odmietli novelu Ústavy SR z dielne ĽSNS. Kotlebovcom neprešli ani ďalšie návrhy.

Znižovať sa teda nebude ani kvórum potrebné na platnosť referenda. V súčasnosti je 50 percent. ĽSNS chcela toto kvórum znížiť ústavnou zmenou "na polovicu z účasti na referendu bezprostredne predchádzajúcich voľbách do NR SR". Súčasne navrhovali znížiť počet podpisov potrebných na vyhlásenie referenda. Aktuálnych 350.000 navrhovali zmeniť na 250.000.

Ďalšou neúspešnou ústavnou zmenou bolo, aby poslanec, ktorý sa dobrovoľne vzdá členstva v materskom klube, prišiel o mandát. Pripomínajú, že v priebehu volebného obdobia dochádza k odchodom poslancov zo strán a klubov a títo potom vystupujú v parlamente ako nezaradení.

Posledným návrhom tentoraz už obyčajného zákona bola novela zákona o RTVS. ĽSNS ňou chcela od vedenia RTVS vyžadovať, aby telerozhlas vytváral podmienky "pre proporcionálne zastúpenie reprezentantov všetkých politických strán, ktoré sú zastúpené v NR SR".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.