Štátne divadlo v Košiciach dnes odhalí aj divadelný život za kulisami

Ilustračná foto. Foto: TASR

Košice 24. júna (TASR) – Pestrý program a spoznanie divadelného zákulisia ponúka dnešný Deň otvorených dverí v Štátnom divadle (ŠD) v Košiciach. Návštevníci sa tak dostanú aj na miesta, ktoré sú bežne pred zrakom verejnosti ukryté.

Brány Historickej budovy, Malej scény aj Administratívnej budovy ŠD sú otvorené od 10.00 h. Záujemcov za nimi čakajú nevšedné zážitky v podobe pohľadu do zákulisia divadelného života. "Na Malej scéne zažijú otvorenú oprašovačku úspešného predstavenia Doma u Hitlerovcov – Historky z kuchyne a uvidia, ako to vyzerá pred reprízami predstavení, keď si herci pripomínajú to, čo majú divákom na javisku ukázať. Ďalšiu takzvanú oprašovačku zažijú aj na skúšobnom javisku Administratívnej budovy ŠD Košice, kde sa operný súbor bude pripravovať na reprízu operno-bábkovej rozprávky Popoluška," priblížil tlačový tajomník divadla Svjatoslav Dohovič.

Záujemci môžu nazrieť aj na korepetície operných sólistov alebo si pozrieť baletné sály, kde vznikajú predstavenia košického baletu. Počas tradičných obhliadok divadelných budov návštevníci spoznajú aj zákutia budov, ktoré sa skrývajú v podzemí – sklad divadelných kulís, či zriedkavo otvorený východ do parku za Immaculatou.

Celodenný program Dňa otvorených dverí prebieha na viacerých miestach. "Na javisku Historickej budovy ŠD Košice sa návštevníci môžu prevteliť do kože umelcov a nechať sa nalíčiť či načesať. Dostanú aj príležitosť vyskúšať si divadelné kostýmy a odfotiť sa v šate rytiera, kráľa či inej divadelnej postavy," uviedol Dohovič.

V priestore pred Historickou budovou sú pripravené tvorivé dielne pre deti, vedomostné súťaže na divadelné témy či módna prehliadka divadelných kostýmov navrhnutých študentmi Školy úžitkového výtvarníctva. Chýbať nebude ani autogramiáda umelcov, vo večerných hodinách program uzavrie špeciálny koncert na pódiu pri spievajúcej fontáne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.