Hlavné mesto zrekonštruovalo dva rybníky na Železnej studienke

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 24. júna (TASR) – V rámci projektu "Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy" zrekonštruovalo hlavné mesto vodné nádrže číslo tri a štyri, známe ako rybníky na Železnej studienke. Projekt revitalizácie oboch rybníkov trval od októbra minulého roka do apríla. Celkové náklady na ich rekonštrukciu predstavovali viac ako 207.000 eur.

„Čas ukázal, že niektoré z týchto rybníkov sú vo veľmi zlom technickom stave, najmä tieto výpusty boli také poškodené, že hrozilo ich trvalé uzatvorenie. Preto som veľmi rád, že sa nám podarilo nájsť parterov a zdroje na to, aby sme v projekte 'Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy' tieto rybníky číslo tri a štyri opravili,“ uviedol dnes primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Po ukončení prác začali Mestské lesy od konca mája s postupným napúšťaním rybníkov.

Rekonštrukcia bola zameraná na nápustné a výpustné objekty na rybníkoch tri a štyri pre ich ďalšiu prevádzku a funkčnosť. Zrekonštruované objekty tak budú môcť po obnove znova slúžiť na napúšťanie nádrží, udržiavanie prevádzkovej hladiny v nich, ako aj reguláciu prietokov v nádržiach, či úplné vypustenie nádrží.

Projekt rekonštrukcie realizovalo hlavné mesto v spoluprácu s Pamiatkovým úradom SR a Mestskými lesmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.