Vojaci SR absolvujú cvičenia v zahraničí, viaceré budú aj na Slovensku

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Pakovič

Bratislava 28. júna (TASR) - Slovenskí vojaci absolvujú v druhej polovici tohto roka viacero rôznych výcvikov v zahraničí, zároveň sa vojenské cvičenia s účasťou zahraničných ozbrojených síl uskutočnia v SR. Odsúhlasila to dnes vláda. Slovensko si takto plní svoje povinnosti vyplývajúce z členstva v Severoatlantickej aliancii.

V septembri sa napríklad na Slovensku uskutoční medzinárodné cvičenie mnohonárodného ženijného práporu TISA. Zúčastnia sa ho vojaci z Ukrajiny, Maďarska, Rumunska, Spojených štátov amerických, Rakúska a Česka. Ten istý mesiac sa plánuje aj cvičenie s toxickými chemickými látkami, ktorého sa zúčastnia príslušníci z deviatich európskych štátov a USA.

Slovenskí vojaci sa v zahraničí zúčastnia napríklad cvičenia ozbrojených síl členských štátov NATO v septembri v Poľsku. Čaká ich aj spoločné cvičenie mechanizovaných jednotiek, ktoré bude v októbri a novembri v Česku. V Rakúsku zase v novembri absolvujú spoločné cvičenie ostreľovačov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.