Rezort zdravotníctva chce diskutovať o potrebe takzvaných záchytiek

Ilustračné foto. Foto: TASR

Bratislava 28. júna (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva chce začať diskusiu o potrebe takzvaných "záchytiek". Ide o izby, v ktorých triezvejú výtržníci, na Slovensku takéto priestory už roky nefungujú.

Rezort hovorí o pracovnej skupine, ktorá sa má zaoberať témou "nevyhnutnosti doriešenia situácie s protialkoholickými záchytnými izbami". Vyplýva to zo správy o akčnom pláne pre problémy s alkoholom, vláda SR ju dnes vzala na vedomie.

Roky nefungujúce protialkoholické záchytné izby hnevajú napríklad sesterskú komoru. Opilci podľa nej často končia na centrálnych príjmoch v nemocniciach a ohrozujú personál.

"Nemáme kam umiestniť nahlásených podnapitých ľudí," tvrdí bratislavská mestská polícia, o stanovisko ju požiadal samotný rezort zdravotníctva. Ak takíto ľudia nie sú "zjavne zranení", prenos do nemocnice sanitkou je podľa nej problematický.

Za roky 2013 až 2016 zaregistrovali bratislavskí mestskí policajti vyše 8000 priestupkov na verejných priestranstvách, nevedia však konkretizovať, koľko z nich výtržníci vykonali pod vplyvom alkoholu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.