Novým konateľom HC Košice sa stal Rastislav Rusič

Ilustračná snímka.. Foto: TASR/František Iván

Košice 29. júna (TASR) - Manažment HC Košice sa rozrástol o novú posilu. Konateľom klubu sa stal Rastislav Rusič, ktorý prevezme kompetencie po odvolanom generálnom manažérovi Jurajovi Bakošovi. Do novej funkcie nastúpi 14. júla.

Nového šéfa košického klubu predstavil riaditeľ HC Košice Július Lang. "Dňa 26. júna sme podpísali zmluvu s novým šéfom a konateľom HC Košice Rastislavom Rusičom. Ten si v týchto dňoch ešte plní povinnosti u svojho doterajšieho zamestnávateľa a do funkcie nastúpi 14. júla. Asi 15 rokov pôsobil vo firme U.S. Steel na rôznych manažérskych pozíciách, v uplynulých dvoch rokoch prijal výzvu a stal sa generálnym riaditeľom strojární PPS Detva. Pod jeho vedením spravila táto firma pozitívne zmeny. Pán Rusič má veľké skúsenosti v oblasti marketingu, predaja, financovania a hlavne komunikácie. Tá je pre HC Košice nevyhnutná či už ide o komunikáciu s fanúšikmi alebo reklamnými partnermi," uviedol Lang.

Podľa riaditeľa klubu bolo viacero adeptov na funkciu výkonného šéfa, napokon padla voľba na 40-ročného Rastislava Rusiča. Cieľom klubu pod vedením nového šéfa i riaditeľa je zaplniť Steel arénu a zisk titulu majstra SR. "Nemá žiadnu minulosť v hokejovom klube, no myslím si, že to pozitívom. Je to špičkový manažér, s ktorým mám aj osobné skúsenosti. Priznám sa, že bolo treba ho trochu prehovárať, aby sa vrátil do Košíc, no nebol s tým problém. Miluje Košice, miluje hokej, takže sme našli spoločnú reč," prezradil Lang. Košické A-mužstvo vypadlo v minulej sezóne už vo štvrťfinále, čoho dôsledkom boli rozsiahle zmeny v kádri. Novú trénerskú dvojicu vytvorili Milan Jančuška a Jerguš Bača, pribudlo aj viacero nových posíl. Rusič svojimi kompetenciami nahradí odvolaného generálneho manažéra Juraja Bakoša.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.