UEFA bojuje proti korupcii, sprísnila disciplinárny kódex

Ilustračné foto Foto: TASR

Nyon 30. júna (TASR) - Európska futbalová únia (UEFA) zaviedla sprísnené pravidlá proti korupcii a úplatkom v snahe zabrániť ovplyvňovaniu volieb dejísk medzinárodných turnajov.

Upravený disciplinárny kódex rozoslala medzi svojich členov v rovnakom týždni, ako sa dostala na verejnosť dlho očakávaná správa vyšetrovania Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) o pochybných dohodách pri voľbe organizátorov majstrovstiev sveta v rokoch 2018 a 2022.

Nový kódex UEFA hovorí, že členovia Výkonného výboru, ktorí hlasujú o dejiskách turnajov pod hlavičkou organizácie, sú upozornení na to, že majú povinnosť robiť svoje rozhodnutia bez toho, aby sa snažili obohatiť. "Musia ich robiť s dobrým svedomím a v dobrej viere v súlade s objektívnymi kritériami a nikdy na základe peňažnej alebo inej výhody."

Nový prezident UEFA Aleksander Čeferin zaviedol aj nové pravidlá pri výbere dejísk finále Ligy majstrov. Tie sú teraz predmetom hlasovania v nadväznosti na výberové konanie. Sedemnásťčlenný výbor rozhodne v septembri, či bude dejiskom finále LM 2019 Madrid alebo azerbajdžanská metropola Baku. O rok neskôr bude voliť dejisko finálového turnaja EURO 2024 medzi Nemeckom a Tureckom. Informovala o tom agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.