Organizácia Zdravita nepodpísala s VšZP dodatky

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 30. júna (TASR) – Približne 2000 ambulancií sa rozhodlo nepodpísať dodatky k zmluvám so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Ide o lekárov združených v organizácii Zdravita. Tvrdia, že VšZP im dala v niektorých prípadoch podpísať iné dodatky, na akých boli dohodnutí.

Tento krok podľa šéfa Zdravity Mariána Šótha neznamená, že zdravotnej poisťovni hrozia výpoveďou. "Chceme sa dohodnúť, budeme ešte rokovať," povedal. Rozhodnutie VšZP však považuje za neprijateľné. "Pokiaľ je niečo dohodnuté, treba to rešpektovať, ide o principiálnu záležitosť," povedal Šóth.

Lekári boli podľa neho pripravení podpísať dodatky i napriek tomu, "že neriešia akútnu potrebu zlepšenia podmienok ambulantných poskytovateľov". So zdravotnou poisťovňou Dôvera a Union ZP dodatky podpísali.

Zdravita podľa Šótha pracuje na koncepte, ktorý má právne riešiť "neudržateľnú situáciu ambulantných poskytovateľov, pričom sa nebude dať vylúčiť negatívny dopad na pacientov". "Pokiaľ sa situácia nezlepší, chceme koncept predstaviť na jeseň tohto roka," dodal Šóth.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.