Rezort diplomacie: V Afganistane je riziko lúpežných útokov a únosov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Bratislava 4. júla (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR dôrazne upozorňuje Slovákov na stále sa zhoršujúcu bezpečnostnú situáciu a vysoké riziko teroristických a lúpežných útokov a únosov cudzincov na celom území Afganistanu. Informuje o tom na svojej internetovej stránke.

"Občanom Slovenskej republiky zásadne neodporúčame cestovať do krajiny či už v rámci individuálnej, respektíve organizovanej turistiky. V poslednom období začínajú v krajine aktívne pôsobiť aj teroristi z tzv. Islamského štátu. Situácia je mimoriadne nestabilná a nepredvídateľná," varuje rezort diplomacie.

Ministerstvo ďalej odporúča Slovákom v prípade nevyhnutých služobných ciest o ceste vopred informovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Teheráne na nepretržitej diplomatickej službe +989123848971 alebo ho kontaktovať emailom na emb.tehran@mzv.sk. Zároveň odporúča pred cestou využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na internetovej stránke ministerstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.