Počas fiesty v Pamplone nabrali býky na rohy dvoch ľudí

Španielskeho matadora Romana vyhadzuje býk do vzduchu počas býčieho zápasu v rámci festivalu San Fermín 7. júla 2017 v Pamplone. Svetoznámy deväťdňový festival v španielskej Pamplone na počesť mestského patróna svätého Fermína priláka každoročne desiatky tisíc zahraničných návštevníkov. Foto: FOTO TASR/AP

Pamplona 8. júla (TASR) - Najmenej dvoch ľudí nabrali býky na rohy a ďalších viacero osôb utrpelo iné zranenia počas dnešného v poradí druhého behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Hovorca španielskeho Červeného kríža José Aldaba uviedol, že jeden z dvoch mužov, ktorých býky nabrali na rohy, utrpel zranenie v oblasti ramena, druhý má zranený veľký sedací sval. Ďalších viacero osôb utrpelo pri behu odreniny a pomliaždeniny.

Býky dnes prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za viac ako štyri minúty, pričom za priemerný sa považuje čas okolo troch minút.

Deväťdňová fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya Slnko aj vychádza z roku 1926. Aj vďaka nemu do severošpanielskej Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s pol tony vážiacimi býkmi vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.