Veličná ožije folklórom i tradičnými remeslami

V dňoch 20. - 23. septembra 2012 sa koná v Dunajske Strede už 32. ročník tradičného Žitnoostrovského jarmoku. Foto: TASR/Edmund Örzsik

Veličná 8. júla (TASR) - Veličná dnes ožije folklórom i tradičnými remeslami. Rínok v oravskej obci v okrese Dolný Kubín totiž bude dejiskom 20. Folklórnych slávností dolnej Oravy a 26. tradičného veličnianskeho jarmoku.

"Usporiadatelia podujatím nadväzujú na bohatú tradíciu jarmokov jednej z najstarších oravských obcí s cieľom prezentovať najmä pôvodné remeslá," uviedol riaditeľ Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne Miroslav Žabenský. Svoje umenie tak podľa neho predvedú keramikári, pernikári, drotári, rezbári či šperkári.

V programe slávností sa na javisku od 10.00 h predstavia deti z Materskej školy vo Veličnej, heligonkári spod Choča a fujarista Milan Kubačka z Oravskej Poruby, tiež dolnooravské folklórne skupiny Studnička a Čečina z Veličnej, Párničan z Párnice, Rosička, rosa z Dolného Kubína, Kýčera zo Zázrivej, Grúnik z Malatinej a Ozvena z Kraľovian. Svoj program divákom ponúknu aj folklórne skupiny Plátenník zo Zubrohlavy a Bučník z Habovky. "Hosťom tohtoročných slávností bude folklórny súbor Vagonár z Popradu. Ich záver bude patriť o 19.00 h tanečnej zábave s hudobnou skupinou Formát," priblížil ďalej Žabenský.

Súčasťou podujatia je výstava hospodárskych zvierat a jarmočná tombola. Festival pripravil Obecný úrad vo Veličnej.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.