Zrútenie sa obytného domu v Taliansku má osem obetí

Záchranári prehľadávajú trosky päťpodlažného domu, ktorý sa zrútil z doteraz neznámych dôvodov v mestečku Torre Annunziata neďaleko Neapola 7. júla 2017. Z nezvestných siedmych osôb záchranári zatiaľ našli dvoch mŕtvych. Foto: FOTO TASR/AP

Rím 8. júla (TASR) - Záchranári vytiahli spod trosiek zrúteného päťposchodového obytného domu v juhotalianskom meste Torre Annunziata telá všetkých ôsmich osôb, ktoré boli v piatok vyhlásené za nezvestné. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie miestneho hasičského zboru zverejnené na Twitteri.

Podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA ôsme telo, ktoré záchranári spod trosiek vytiahli dnes, patrilo osemročnému chlapcovi. Išlo o brata dievčaťa, ktorého telo sa našlo v piatok.

Väčšina ľudí v čase zrútenia sa budovy, ku ktorému došlo v piatok okolo 06.30 h, ešte spala. Medzi nezvestnými boli matka a jej dve deti, osamotene žijúca dôchodkyňa a štvorčlenná rodina miestneho úradníka.

Príčinou kolapsu budovy, ktorú definitívne objasní až vyšetrovanie za účasti expertov, mohli byť nedostatky stavebného charakteru. Na nižších poschodiach domu totiž prebiehala renovácia.

Pred katastrofou podľa informácií očitých svedkov nedošlo k žiadnemu výbuchu, ale po neďalekej železničnej trati práve prechádzal vlak.

Železničná spoločnosť RFI však ešte v piatok poprela špekulácie, že by za nešťastím mohli byť vibrácie spôsobené železničnou dopravou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.