V košickom ÚĽUV-e si deti cez prázdniny vyskúšajú tradičné remeselná

Ilustračné foto. Foto: TASR/Adriána Antošková

Košice 8. júla (TASR) – Priučiť sa tradičným remeslám a prejaviť svoju tvorivosť môžu deti počas prázdninových kurzov v Regionálnom centre remesiel Ústredia ľudovej umeleckej výroby (RCR ÚĽUV) v Košiciach. Deti vo veku od osem do 15 rokov majú možnosť vyskúšať si ručné zhotovenie výrobkov z prírodných materiálov. „Prázdniny s remeslom“ sú organizované formou denného tábora v týždňových turnusoch.

"Deti u nás strávia päť dní, pričom každý deň v inej remeselnej dielni. To znamená, majú výrobu z hliny, z kože, z drôtu, tkanie, maľbu na sklo, rezbársku dielňu, batikovanie alebo plstenie. Naši odborní lektori sa im vhodnou formou snažia ukázať to remeslo, vysvetlia im, s akým materiálom a náradím budú pracovať, aké využitie malo remeslo v minulosti a ukážu im aj možnosti, ako tú starú techniku a pôvodný materiál využiť v dnešnom modernom svete," priblížila pre TASR manažérka podujatí z RCR ÚĽUV Iveta Kažimírová.

V piatok na záver kurzu deti predstavia svoje výrobky na výstavke vo vestibule centra remesiel na Mäsiarskej ulici a získajú titul tovariš ľudovej umeleckej výroby. "Od septembra otvárame detské kurzy, kde sa môžu ďalej venovať záujmovej krúžkovej činnosti a zdokonaľovať vo vybranej remeselnej technike," dodala Kažimírová.

Kapacita turnusu je 30 účastníkov s tým, že v každej dielni je maximálne šesť detí. Denný program trvá od 8.00 do 15.30 h. V priebehu letných prázdnin sa koná päť turnusov, prvý začína 10. júla. Prihlásiť sa je možné cez webstránku ÚĽUV.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.