Úniu pre zdravšie srdce prijali do Svetovej ligy proti hypertenzii

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 10. júla (TASR) – Snahe zlepšiť situáciu s kardiovaskulárnymi ochoreniami na Slovensku sa dostalo podpory aj zo zahraničia. Únia pre zdravšie srdce, za ktorej vznikom stoja významné osobnosti slovenskej medicíny, sa stala pridruženým členom Svetovej ligy proti hypertenzii (WHL). Prijatie schválila jej rada v júni jednohlasne.

"Vnímame to ako významné ocenenie nášho úsilia. Je pre nás cťou, že sme sa stali súčasťou svetového boja proti srdcovocievnym ochoreniam. Veríme, že spolupráca s WHL nám pomôže v našom spoločnom cieli zlepšiť život pacientov a predchádzať vzniku srdcovocievnych ochorení," povedal prezident únie Peter Kollárik. WHL reprezentuje desiatky národných spoločností z celého sveta, má riadnych a pridružených členov.

Únia na Slovensku pôsobí od decembra 2013. Podnetom pre jej vznik boli hlavne nelichotivé štatistiky v oblasti kardiovaskulárnych ochorení v krajine. V celosvetovom rebríčku úmrtnosti na srdcovocievne ochorenia, sa Slovensko nachádza na jednom z najhorších miest v Európe. Komplexné informácie o problematike aj únii možno nájsť na webovej stránke www.presrdce.eu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.