Volejbalistka Palgutová prestúpila do francúzskeho Quimperu

Na snímke vľavo s loptou Karin Palgutová Foto: TASR - Milan Ivanič

Quimper 11. júla (TASR) - Slovenská volejbalová reprezentantka Karin Palgutová sa stala posilou francúzskeho klubu Quimper Volley 29. Prihrávajúca smečiarka pôsobila v minulej sezóne po návrate z USA vo švajčiarskom klube Volley Lugano a so 405 bodmi sa stala najproduktívnejšou hráčkou základnej časti tamojšej najvyššej súťaže.

"Karin je kvalitná hráčka s medzinárodnými skúsenosťami. Môže hrať na poste prihrávajúcej smečiarky, ako i univerzálky, čo je jej výhoda," povedal o príchode 24-ročnej volejbalistky tréner Dominique Duvivier pre klubový web quimper-volley.com.

Quimper obsadil v minulej sezóne najvyššej francúzskej súťaže predposledné 11. miesto a mal vypadnúť do druhej ligy. Napokon však zostáva v Ligue A, čo vedenie súťaže minulý týždeň potvrdilo. Okrem Palgutovej získal Quimper aj českú blokárku Pavlu Duspivovú a dve španielske reprezentantky - nahrávačku Mariu José Corral Bouzaovú a liberku Albu Sanchezovú. V západofrancúzskom klube v minulosti pôsobila aj univerzálka Monika Stankovianska.

Palgutová volejbalovo vyrástla v ŠŠK Bilíkova Bratislava, potom pôsobila v Doprastave Bratislava a študovala aj hrala volejbal v USA na univerzite v Lousiane. Po návrate zo zámoria obliekala dres Lugana a tento rok reprezentovala Slovensko na kvalifikácii majstrovstiev sveta aj v Európskej lige. Je dcérou bývalého trénera slovenskej mužskej reprezentácie Miroslava Palguta a sestrou nahrávača národného mužstva Filipa Palguta. V zbierke má striebro z Európskej ligy 2016.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.