Na Košickom hrade spojili tri podujatia do historického festivalu

Na snímke Košický hrad. Foto: TASR/František Iván

Košice 15. júla (TASR) – Stredoveký festival Život na hrade vznikol spojením troch podujatí, ktoré sa na Košickom hrade organizovali, do jedného celku. Podľa slov kastelána Košického hradu Ľuboša Poradu, dôvodom je ponúknuť návštevníkom viac zo stredoveku počas jedného víkendu (15.-16.7.).

"Spojením festivalu dobovej hudby Musica historica, prehliadky dobových divadiel Teatrum in Castrum a pešieho turnaja pánov podľa Reného z Anjou vznikla interaktívna inscenácia priamo v prostredí Košického hradu. Po piatich rokoch existencie týchto podujatí sa spojili do jedného uceleného festivalu," uviedol kastelán hradu.

V rámci hudobnej časti sa na hradnom kopci predstavia Quanti Minoris a Subulcus z Českej republiky, Maďarsko bude reprezentovať Marcy Kovats a zo Slovenska to budú Strigôň, Cailleach, Gjoll a Páni času.

Stredoveké divadelné predstavenia na hrade predvedie zoskupenie Via Cassa a Šaško Fjodor so šašom Krakom. "Peší turnaj pánov bude rekonštrukciou turnaja podľa zápisov stredovekého učenca a šľachtica Reného z Anjou. Zúčastnia sa na ňom páni naprieč stredovekým Uhorskom," priblížil Porada.

Podujatie pripravilo občianske združenie Castellum Cassovia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.