Polícia zatkla šéfa španielskej futbalovej federácie aj jeho syna

Angel Villar, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Madrid 18. júla (TASR) - Polícia zatkla v utorok ráno prezidenta Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF) Angela Mariu Villara Llonu, jeho syna Gorku a ďalších troch ľudí pre podozrenia z korupcie. Národný trestný a správny súd nariadil protikorupčnú operáciu, počas ktorej prehľadali sídlo RFEF. Villarovcov podozrievajú z falšovania dokumentov, korupcie medzi jednotlivcami a sprenevery.

Šesťdesiatsedemročný Villar pôsobí aj ako viceprezident vo výkonnom výbore Európskej futbalovej únie (UEFA) i Rade Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). V máji ho bez protikandidáta zvolili do ôsmeho mandátu na ďalšie štyri roky na čele RFEF. Jeho zvýhodňovanie regionálnych riaditeľov z peňazí španielskej federácie má byť jeden z dôvodov vyšetrovania. Údajne si tým zháňal priazeň pre voľbu prezidenta.

Polícia zadržala tiež viceprezidenta RFEF pre ekonomické záležitosti Juana Padrona a šéfa so sekretárom regionálneho zväzu Tenerife. "V Španielsku sa zákony uplatňujú. Sú rovnaké pre každého a nikto, nikto nie je nad zákonmi," vyhlásil minister školstva, kultúry a športu Inigo Mendez de Vigo v národnej televízii. UEFA uviedla v stanovisku, že zobrala na vedomie správu týkajúcu sa Villara Llonu: "Momentálne to nebudeme komentovať."

Sudca Santiago Pedraz dohliada na situáciu, vývoj potvrdili pre tamojšiu tlačovú agentúru Efe zdroje z národného trestného a správneho súdu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.