Finančná správa prvýkrát zverejnila stránky s nelegálnym hazardom

Foto: TASR/AP

Bratislava 18. júla (TASR) – Finančná správa prvýkrát zverejnila zoznam internetových stránok, ktoré ponúkajú nelegálne hazardné hry. Ide o nové opatrenie v boji proti nelegálnym aktivitám na internete. Zoznam momentálne obsahuje desať stránok, aktualizovať a dopĺňať sa bude každý týždeň. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Daniari od júla kontrolujú nelegálny hazard na internete. Aktívne vyhľadávajú webové sídla, ktoré poskytujú zakázanú ponuku a preverujú aj podnety od občanov. "V prvom kroku finančná správa vyhľadáva webové stránky, prostredníctvom ktorých sa poskytujú hazardné hry v rozpore so zákonom. Následne vyzýva poskytovateľov zakázaných ponúk na ukončenie činnosti do desiatich dní. Ak činnosť ani po tomto termíne stránky s nelegálnym hazardom neukončia, zverejní finančná správa tieto webové stránky v zozname a následne podá žiadosť na súd o zamedzenie prístupu k webovému sídlu," priblížila Macíková.

Finančná správa osloví aj bankové inštitúcie, v ktorých by prevádzkovatelia mohli mať účty, aby ich zablokovali. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500.000 eur.

Prvý zoznam obsahuje podľa Macíkovej desať stránok s nelegálnym hazardom. Pracovníci finančnej správy pritom oslovili emailom prevádzkovateľov sedemnástich internetových stránok. Z toho dve svoje nelegálne ponuky stiahli a piatim plynie desaťdňová lehota na ukončenie prevádzky na základe výzvy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.