V račianskych škôlkach sa cez leto zveľaďujú priestory

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Bratislava 18. júla (TASR) – Letné prázdninové obdobie využila bratislavská mestská časť Rača na zveľadenie priestorov materských škôl. V týchto dňoch tu pracujú opravári, elektrikári či maliari. TASR o tom informovala hovorkyňa starostu Rače Eva Miklánková.

V Materskej škole na Gelnickej ulici sa vymieňa elektroinštalácia, vzduchotechnika a maľujú sa niektoré skladové priestory. V Materskej škole na Tbiliskej ulici sa zas vymieňajú podlahy a maľuje sa rovnako, ako aj v škôlkach na Plickovej a Cyprichovej ulici. Škôlka na ulici Barónka sa pustila do rekonštrukcie jedálne. "Nová jedáleň sa momentálne dorába v rámci záverečnej fázy rozsiahlej rekonštrukcie aj v Materskej škole Pri Šajbách, ktorá sa nadstavovala o jedno poschodie a zväčšila tak svoju doterajšiu kapacitu," priblížila Miklánková.

V račianskych základných školách na Hubeného a Tbiliskej ulici pribudli elektrické veľkokapacitné kompostéry, ktoré dokážu spracovať takmer sto kilogramov jedla denne. Pred rokom Rača pritom nakúpila desať menších elektrických kompostovacích zariadení na bioodpad. Elektrické kompostéry dokážu kuchynský odpad rozložiť už do 24 hodín s tým, že výsledný kompost vie byť užitočný pri obhospodarovaní záhrad či kvetinových záhonov.

"Prax ukázala, že jedálne v našich školách potrebujú väčšie zariadenia. Požiadali sme a získali sme dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 59.000 eur, za tieto peniaze sme kúpili dva veľkokapacitné kompostéry do našich základných škôl a jeden menší do jedálne na Plickovej ulici, kde sa stravujú aj naši seniori a klienti stacionára," priblížil starosta Rače Peter Pilinský.

Kompostéry z minulého roka sa použijú v materských školách, v ktorých vďaka zväčšovaniu kapacít dochádza k vzniku väčšieho množstva odpadu. S jedným kompostérom račianska samospráva počíta aj v novej materskej škole, ktorá vzniká na Novohorskej ulici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.