Predseda parlamentu Indonézie odmieta obvinenia v korupčnej kauze

Setya Novanto Foto: TASRAP

Jakarta 18. júla (TASR) - Predseda indonézskeho parlamentu Setya Novanto dnes poprel obvinenia v korupčnom škandále, v ktorom je podozrivý z toho, že pomáhal okradnúť štát o približne 170 miliónov dolárov.

Na tlačovej konferencii uviedol, že nie je nič pravdy na obvineniach, že ukradol viac ako 40 miliónov dolárov. "Všetky obvinenia voči mne sú nepravdivé," povedal Novanto, ktorý zostáva vo funkcii predsedu parlamentu.

Šéf indonézskeho protikorupčného úradu Agus Rahardjo v pondelok informoval, že sa podarilo nazhromaždiť dostatok dôkazov, aby Novanto mohol byť v tejto kauze menovaný ako jeden z podozrivých, keď "zneužil svoje právomoci na vlastné obohacovanie sa alebo obohacovanie iných" a zohral kľúčovú úlohu v organizovaní tohto podvodu.

Indonézska protikorupčná polícia obviňuje skupinu približne 80 ľudí, z ktorej väčšinu tvoria politici, že využila v rokoch 2011 a 2012 štátnu zákazku na systém elektronickej identifikácie v hodnote 440 miliónov dolárov na vlastné obohatenie sa, keď na účtoch jej členov skončila viac ako tretina sumy vyčlenenej na realizáciu projektu.

Novanto je obdivovateľ amerického prezidenta Donalda Trumpa, pripomína agentúra AP. V roku 2015 sa neočakávane objavil v newyorskej budove Trump Tower na jeho tlačovej konferencii a Trump ho uviedol ako jedného z najmocnejších indonézskych politikov, ktorý môže pre USA spraviť skvelé veci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.